Zubní implantáty

Zubní titanový implantát je zubní náhrada v podobě titanové „hmoždinky“, která je podobně jako skutečný zub vsazena přímo do čelisti. Náhrada zubů pomocí zubních implantátů se ve světě neobyčejně osvědčila. Implantáty dokáží obnovit funkci chrupu a řeší psychické i společenské problémy klientů. Přejeme si, abyste i Vy byli spokojeni s tímto nejmodernějším způsobem a proto Vám tento způsob léčby nabízíme.

Kontaktujte nás ještě dnes – a nechte se inspirovat.

V oblasti implantologie Vám nabízíme:

 1. Nitrokostní šroubové implantáty zahraničních firem - náhrada jednoho nebo více ztracených zubů implantátem.
 2. Homeopatickou podpůrnou léčbu, která zlepšuje hojení kosti i měkkých tkání.

Jaké jsou přínosy zubního implantátu?

 1. Zlepší Váš vzhled a umožní Vám úsměv bez zábran
 2. Zajistí Vám životní pohodlí
 3. Zlepší Vaši výslovnost a umožní jíst bez omezení
 4. Zabraňuje ztrátě a řídnutí kosti a je oporou i pro okolní zuby
 5. Zvyšuje Vaše sebevědomí

Co se stane, když přijdete o zub?

Můžete si všimnout rozdílu ve Vašem úsměvu, schopnosti jíst a vyslovovat, což se může dotknout Vašeho sebevědomí. Jestliže ztratíte zub, nastává úbytek kosti, zbývající zuby se posunují a sklánějí směrem do mezery, protější zub vystupuje z dásně do prostoru. Nervy se mohou stát citlivější a žvýkání se může stát obtížné a bolestivé. Zubní implantát zamezí těmto negativním procesům.

Vyplatí se to?

Jestliže náhrada chybějícího zubu bude řešena tradičním způsobem, lékař musí obrousit okolní zuby a upevnit na ně můstek. Právě obroušení a úprava sousedních zubů je nevýhoda můstků. Výhodou implantátu je, že je pevně uchycen v kosti a vytvoří tak bezpečný základ pro nový zub. Použitím implantátu se vyvarujeme nebezpečí ztráty okolních zubů a úbytku kosti v čelisti.

Jaké je použití zubních implantátů?

Jestliže chybí jeden zub, skupina zubů nebo všechny zuby, implantáty opatřené korunkami nebo můstky tyto chybějící zuby nahradí. Vždy platí, že po případném vytažení dalších zubů lze korunku nebo můstek sejmout a implantát využít jako pilíř pro rozsáhlejší konstrukci dalšího můstku. Pokud nejsou v čelisti žádné zuby, přichází v úvahu řešení mít zuby napevno. Pomocí 6-8 implantátů lze na bezzubou čelist vyrobit pevný můstek a chrup tak obnovit. Např. 7 implantátů nahradí 12 zubů.

Jak se zubní implantát zavádí?

Zavedení implantátu se nemusíte obávat. Provádí se na zubařském křesle v místním znecitlivění, které zaručuje zcela bezbolestný průběh. Implantace jednoho implantátu trvá přibližně 30 minut. Bezprostředně po zákroku odcházíte domů. Za příhodných podmínek zhotovíme do 1dne provizorní náhradu. Po vhojení do kosti za 3-6 měsíců zhotovujeme definitivní náhradu.

Co když v čelisti není dostatek kosti?

Každý nitrokostní implantát potřebuje pro svoji správnou a dlouhodobou funkci dostatek kosti, ve které je zakotven. Není však vzácností, že čelistní kost je po ztrátě zubů natolik zmenšená, že ani minimální objem kosti nutný k implantaci nenabízí. I v těchto situacích je implantace možná, avšak pouze v kombinaci se zvláštním chirurgickým postupem zvětšujícími kostní hmotu, který provádíme zcela běžně. Zákrok je pro pacienta nenáročný a provádí se buď současně se zavedením implantátu nebo předem.

Jak se o zubní implantát pečuje?

Základní podmínkou úspěchu je dokonalá a pravidelně prováděná ústní hygiena. Podle pokynů lékaře a dentální hygienistky je třeba zuby a implantáty velmi důkladně čistit tak, aby dásně nebyly zanícené. V opačném případě se implantát může vyloučit.

Jak dlouho vydrží implantáty?

Životnost implantátu je z dlouhodobého hlediska ovlivněna mnoha faktory mezi které patří úroveň ústní hygieny, kvalita a objem čelistní kosti, kouření a řada dalších. Klient se na bezchybné funkci implantátů podílí pečlivým prováděním ústní hygieny a zústává pod pravidelnou kontrolou lékaře a dentální hygienistky.

Lze provést implantaci u každého klienta?

Pomocí zubních implantátů dokážeme zacelit jakýkoliv defekt chrupu. Přesto v některých případech nemůžeme implantaci doporučit. Platí to například pro klienty trpící těžkou formou cukrovky, některými jinými vážnými chorobami nebo při celkové léčbě kortikoidy. Zubní implantáty se zavádějí přibližně od 17ti let věku, tedy v době, kdy má čelist již ukončený vývoj. Směrem nahoru není věk omezen a nejsou výjimkou implantace u pacientů starších 70ti let.

Kolik stojí zubní implantát - cena?

Celková cena se skládá ze zavedení implantátu do kosti od 18.000 Kč a z následného protetického ošetření, při kterém se na samotný zubní implantát umístí například keramická korunka

Přesná cena závisí na počtu implantátů potřebných v konkrétním případě. Zubní implantáty zdravotní pojišťovny nehradí. Všechny podrobnosti Vám sdělíme a případné dotazy zodpovíme na základě podrobného vyšetření. Objednejte se u nás na konzultaci zde.

Proč si vybrat právě nás?

 • dlouholetá zkušenost se zaváděním implantátů
 • pravidelná účast na vzdělávacích konferencích
 • vyřešíme i zákroky s dostavbou umělou kostí
 • plánovaní i pomocí CBCT snímku
 • podpora hojení laserem
 • zaškolení péče o implantáty u dentální hygienistky