Bělení zubů

Nejste spokojeni s barvou svých zubů? Vyzkoušeli jste různé bělící pasty a gely a efekt vybělení se Vám nezdál dostatečný? Pokud máte pocit, že se Vás tato problematika týká, máme pro Vás řešení v podobě efektivního bělení zubů.


Ordinační bělení zubů

Revoluční metoda, kterou Vám nabízíme, dokáže vybělit zuby až o několik odstínů. Jedná se o 2 procedury po 20-ti minutách, kdy je na zuby aplikován bělící gel a jeho účinek podpořen osvícením modrým světlem. Výhodou bělení zubů v ordinaci je úspora Vašeho času a okamžitý účinek.

Před procedurou je třeba mít chrup bez kazů a dásně bez zánětu. Doporučujeme předem absolvovat profesionální čistění zubů a konzultovat s lékařem vhodnost procedury včetně výběru typu bělení zubů. Bělící látka má vliv jen na zubní tkáň, nikoliv na barvu protetický prací a výplní. Proto je potřeba nejprve klienta řádně vyšetřit a teprve pak rozhodnout o postupu.

Před samotným procesem bělení zubů je nezbytné ošetřit přítomné kazy, klient absolvuje dentální hygienu, kde je poučen o správné technice čištění a jsou mu z povrchu zubů odstraněny vnější pigmentace z kávy, čaje apod. Během bělení zubů a těsně po něm se může vyskytnout mírně zvýšená citlivost zubů, která je však dočasná a lze ji mírnit speciálním gelem.

Po dobu 14dní po bělení se doporučuje vyhýbat se kouření a konzumaci potravin a nápojů, které obsahují pigmenty (káva, černé čaje, červené víno, červenou řepu, borůvky…).

Bělení zubů umožňujeme po domluvě i klientům, kteří v naší ordinaci nejsou registrováni, avšak vždy tomu u nás předchází vyšetření dásní lékařem parodontologem, který zhodnotí stav Vašich dásní a zubů před bělením.Jak to vlastně funguje?

Aktivní složkou bělícího gelu je určitá koncentrace hydrogenperoxidu, který umožňuje vstup oxidu do skloviny. Tento prostup kyslíku zuby bělí.

Co vlastně zbarvuje zuby?

Je mnoho látek zabarvujíci zuby, např. černá káva, červené víno, čaj, borůvky, kouření a dále pravidelné užívání některých léků.

Je to bezpečné?

Ano. Klinické studie ukázaly, že bělení v použité koncentraci hydrogenperoxidu je pod dohledem zubního lékaře zcela bezpečné pro Vaše zuby i dásně.

O kolik budou mé zuby bělejší?

To je velmi individuální. Pokud jsou vaše zuby silně zbarveny kávou nebo kouřením, bude rozdíl po bělení větší než pokud se na Vašich zubech nachází jen malé množství pigmentu.

Vybělí se i korunky a plomby, které jsou v ústech?

Ne, vyběleny budou jen Vaše zuby. Proto je důležité, abychom k bělení přistoupili před zhotovením „bílých“ plomb a umělých korunek. Barvu plomb a umělých korunek bude pak lékař posuzovat podle již vybělených zubů.

Zuby se mi nyní zdají jen trochu tmavší, je lépe je vybělit již teď nebo počkat, až budou tmavší?

Lépe je vybělit zuby již nyní. Odstranění vyšší koncetrace pigmentů ve sklovině vyžaduje delší čas.