Vybavení ordinace

Zubní soupravy značky SternWeber
Lupové brýle a světlaLupové brýle u vybraných zákroků umožňují přesnější vyšetření a provedení. Obrovským pomocníkem jsou při hledání kořenových kanálků a přesné preparaci protetických prací. Intenzivní LED světlo dosvítí i do hlubších částí zubu.Lupové brýle používají i naše dentální hygienistky

Moderní digitální rentgenové diagnostické přístrojeRadiovisiografický přístroj (RVG) firmy Vatech s digitálním zobrazením – zobrazí detailně určitý úsek chrupu


Plně digitální ortopantomografický rentgen (OPG) a CT firmy Vatech – zobrazí všechny Vaše zuby najednou

Přístroje vytváří přesné klinické snímky rychle a bez nutnosti vyvolávání. Digitální RVG a OPG v porovnání s klasickým rentgenovým přístrojem redukuje záření na minimum. Oba přístroje jsou založeny na nejnovějších vědeckých a klinických výzkumech a požadavcích dnešní radiologie. Díky digitálnímu zobrazení je během několik sekund požadovaný snímek lékaři k dispozici a může tak přistoupit k samotnému ošetření.

3D rentgenový přístroj VATECH PAX-i3D

3D rentgen provádí i příčné a podélné řezy vyšetřované části dané čelisti a v mnohých případech nahradí i pro pacienta náročnější a více zatěžující klasické CT vyšetření. Vatech 3D systémy používají technologii, která automaticky upravuje dávku záření dle věku a velikosti pacienta.

Jaký je rozdíl dentálního 3D RTG oproti klasickému CT, které mi zhotoví například v nemocnici?

Hlavními výhodami dentálního 3D RTG oproti klasickému CT jsou nižší dávka, rychlejší vyšetření, lepší rozlišení a více detailů. 3D RTG přístroj využívá pulzního systému, který používá 20-50x nižší dávku než tradiční CT.
Tradiční CT přístroje využívají rentgenový paprsek ve tvaru vějíře a okolo snímaného objektu rotují vícekrát. U dentálního CT postačí jedna rotace.

Dentální CT je velmi vhodné k využití v implantologii, kdy zajistí dostatek informací k plánovanému zákroku pro „navigovanou implantaci“. Dále umožňuje oproti jiným rentgenovým metodám měřit precizně v poměru 1:1. Velmi důležitou součástí dentálního CT je software. Tento software umožňuje i virtuální 3D rekonstrukci.

Tuto zobrazovací metodu, která byla vytvořena speciálně pro potřeby implantologa Vám nabízíme i my.

AirFlow

Jemný prášek (kuličky) vás zbaví pigmentových skvrn, zubního plaku a kamene, odstraní tmavé usazeniny ze zubních rýh a mezizubních prostor.
Další informace o AirFlow naleznete zde

Laser epicX - laser pro parodontologické operace a biostimulaci


Použití laseru při chirurgických výkonech zkracuje dobu hojení, snižuje krvácení a potlačuje bolestivost. V porovnání s konvenčními postupy je zákrok laserem miniinvazivní. Tento přístroj se používá k ošetření dásní, slizničních řas, plastiky dásní.

Vysokofrekvenční mikroelektro chirurgie („elektrický skalpel“)

Elektrický skalpel je moderní variantou běžného skalpelu. Po jeho použití se oblast zákroku lépe a za kratší dobu hojí.

Lampa na bělení zubů přímo v ordinaci


Rychlé a velmi účinné bělení zubů.

Pentamix


Pentamix je přístroj pro automatické míchání a dávkování otiskovacích hmot. Na rozdíl od „ručního míchání“ Pentamix umožní velmi přesné smísení jednotlivých složek a tím vznik kompaktní otiskovací hmoty o ideální konzistenci.