Léčba zánětu dásní a paradentózy

Parodontologie je specializovaný obor zabývající se léčbou zánětu dásní, paradentózy a veškerých onemocnění týkajících se dásní a závěsného aparátu zubu.

V oblasti parodontologie Vám nabízíme:

  1. individuální léčbu zánětu dásní,
  2. individuální léčbu parodontitidy,
  3. estetické a funkční plastiky na dásních,
  4. péči dentální hygienistky.

Co to vlastně je „zánět dásní“?

Příčinou tohoto onemocnění je měkký povlak na zubech a dásních, který se na nich usazuje při nedostatečném nebo nevhodném způsobu čištění zubů. Tento měkký povlak obsahuje vysoký počet bakterií, které vyvolávají zánět dásně. Bez bakterií a měkkého povlaku zánět nikdy sám o sobě vzniknout nemůže. Zánět dásní se projevuje krvácením dásní při čištění zubů či samovolným krvácením, oteklými a zarudlými dásněmi. I minimální krvácení je příznakem zánětu dásní.

Co to je „paradentóza“?

Parodontitida (lidově paradentóza) vzniká po letech z neléčeného zánětu dásní. Je to dlouhodobě a bezbolestně probíhající zánět závěsného aparátu a kosti kolem zubů, což zhoršuje upevnění zubů v čelistech. Dochází k postupným posunům zubů a jejich viklání. Poté dochází k uvolnění zubu ze zubního lůžka – to vše zcela bez bolesti.

Hlavními příznaky jsou stejné příznaky jako u zánětu dásní společně s dalšími alarmujícími příznaky, kterými jsou:

  1. zápach z úst,
  2. obnažování krčků zubů (zub se zdá být delší),
  3. rozestup a posuny zejména předních zubů a tím vznik mezer mezi zuby,
  4. viklání zubů až samovolné vypadnutí zubu (byť i zdravého) z čelisti.

Parodontitida je v dnešní dospělé populaci velmi rozšířená a je nejčastější příčinou ztráty zubů.

Jsou zánět dásní a parodontitida bolestivá onemocnění?

Ne. Zákeřné na příznacích zánětu dásní a parodontitidy (paradentózy) je právě to, že nebolí a šíří se velmi pomalu. Proto klienti po dlouhé roky necítí potřebu se o těchto obtížích poradit se svým stomatologem.

Je možné vzniku zánětu dásní a paradentózy nějak předcházet?

Hlavní prevencí zánětu dásní je důkladné čistění zubů včetně mezizubních prostor a pravidelná návštěva na preventivních prohlídkách 1x za půl roku. Důležité je také pravidelně odstraňovat měkký povlak a zubní kámen na zubech a dásních. S tím našim klientům pomáhá naše dentální hygienistka.

Co způsobuje zápach z úst?

Ve většině případů je zápach z úst způsoben nevhodnou ústní hygienou. V ústech páchnou bakterie, které rozkládají zbytky potravy. Při tomto rozkladu vzniká např. sirovodík a další látky. S problémem zápachu z úst a jeho řešením Vám poradíme. Je možné navštívit naše specialisty v oboru parodontologie a nechat si vyšetřit dásně. Na základě tohoto vyšetření Vám navrhneme potřebnou léčbu.

Proč si vybrat právě nás?

Pro nové klienty, první návštěva

Aktuálně přijímáme pouze klienty na dentální hygienu, parodontologickou léčbu, zavedení zubních implantátů a ošetření v analgosedaci
Při první návštěvě (konzultaci) nám klient sdělí své obtíže a popíše problém. Na základě podrobného komplexního vyšetření stanovíme individuální léčebný plán a seznámíme klienta s možnými variantami řešení. Plán léčby a léčbu samotnou přizpůsobíme individuálně možnostem a přáním klienta. Nejmodernějšími postupy odpovídajícími světovým trendům se snažíme dosáhnout těch nejlepších výsledků, ošetřujeme efektivně, šetrně a bezbolestně.


Objednat se