Vybavení ordinace

Zubní soupravy značky SternWeber

Intraorální kamery

Pomocí intraorální kamery je možno klientovi na monitoru demonstrovat situaci přímo v ústech.

Moderní digitální rentgenové diagnostické přístroje


radiovisiografický přístroj (RVG) firmy Gendex s digitálním zobrazením – zobrazí detailně určitý úsek chrupu

plně digitální ortopantomografický rentgen (OPG) firmy Vatech – zobrazí všechny Vaše zuby najednou

Přístroje vytváří přesné klinické snímky rychle a bez nutnosti vyvolávání. Digitální RVG a OPG v porovnání s klasickým rentgenovým přístrojem redukuje záření na minimum. Oba přístroje jsou založeny na nejnovějších vědeckých a klinických výzkumech a požadavcích dnešní radiologie. Díky digitálnímu zobrazení je během několik sekund požadovaný snímek lékaři k dispozici a může tak přistoupit k samotnému ošetření.

3D rentgenový přístroj VATECH PAX-i3D

3D rentgen provádí i příčné a podélné řezy vyšetřované části dané čelisti a v mnohých případech nahradí i pro pacienta náročnější a více zatěžující klasické CT vyšetření. Vatech 3D systémy používají technologii, která automaticky upravuje dávku záření dle věku a velikosti pacienta.

Jaký je rozdíl dentálního 3D RTG oproti klasickému CT, které mi zhotoví například v nemocnici?

Hlavními výhodami dentálního 3D RTG oproti klasickému CT jsou nižší dávka, rychlejší vyšetření, lepší rozlišení a více detailů. 3D RTG přístroj využívá pulzního systému, který používá 20-50x nižší dávku než tradiční CT.
Tradiční CT přístroje využívají rentgenový paprsek ve tvaru vějíře a okolo snímaného objektu rotují vícekrát. U dentálního CT postačí jedna rotace.

Dentální CT je velmi vhodné k využití v implantologii, kdy zajistí dostatek informací k plánovanému zákroku pro „navigovanou implantaci“. Dále umožňuje oproti jiným rentgenovým metodám měřit precizně v poměru 1:1. Velmi důležitou součástí dentálního CT je software. Tento software umožňuje i virtuální 3D rekonstrukci.

Tuto zobrazovací metodu, která byla vytvořena speciálně pro potřeby implantologa Vám nabízíme i my.

Vector

VECTOR je moderní přístroj, který umožňuje hloubkové čištění dásní a odstranění zubního kamene z povrchu kořenů zubů. Ošetření je zcela bezbolestné (na rozdíl od klasické techniky) a není tedy potřeba místní znecitlivění (injekce). Přístroj obsluhuje dentální hygienistka.
Další informace o přístroji VECTOR naleznete zde

Biostimulační laser

Biostimulační laser využívá léčebných účinků laserového záření. Využíváme ho jako podpůrný prostředek pro urychlení hojení po některých zákrocích. Dlouhodobé zkušenosti máme s použitím biostimulačního laseru bezprostředně po zavedení implantátu.

Vysokofrekvenční mikroelektro chirurgie („elektrický skalpel“)

Elektrický skalpel je moderní variantou běžného skalpelu. Po jeho použití se oblast zákroku lépe a za kratší dobu hojí.Tento přístroj se používá k ošetření dásní, slizničních řas, plastiky dásní. Výhodou řezu elektrickým skalpelem je výrazně nižší pooperační bolestivost, než při použití klasických chirurgických nástrojů a rychlejší hojení.

Lampa na bělení zubů přímo v ordinaci

Rychlé a velmi účinné bělení zubů.

Pentamix

Pentamix je přístroj pro automatické míchání a dávkování otiskovacích hmot. Na rozdíl od „ručního míchání“ Pentamix umožní velmi přesné smísení jednotlivých složek a tím vznik kompaktní otiskovací hmoty o ideální konzistenci.


 
MUDr. Hana Nováková MUDr. Jaroslav Novák MUDr. Kristýna Školová (Nováková)