Dentální hygiena

Dentální hygiena se zabývá zejména prevencí zubního kazu, prevencí a léčbou zánětu dásní a paradentózy. I zdánlivě čisté zuby a dásně je potřeba alespoň jednou za čas profesionálně vyčistit. Zuby používáme denně a profesionální péči alespoň jednou za půl roku zaslouží.


Jak návštěva na dentální hygieně probíhá?

Vyškolená dentální hygienistka při návštěvě klienta provede:

  1. základní hygienické vyšetření, kterým zhodnotí skutečný stav dásní,
  2. bezbolestné profesionální vyčištění zubů moderním ultrazvukovým přístrojem,
  3. leštění zubů speciálními pastami, které vyhladí povrch zubu a tím znemožní ukládání povlaků a zubního kamene a částečně odstraní pigmentace na zubních plochách,
  4. názorně Vám také ukáže a naučí, jakým způsobem je třeba ve Vašem konkrétním případě postupovat v každodenní péči o Váš chrup,
  5. individuálně doporučí dentální potřeby.

Na dentální hygienu lze objednat již na 6.00 hodin ráno.

K naší dentální hygienistce se můžete objednat i sami zde.

Ošetření dentální hygienistkou umožňujeme po domluvě i klientům, kteří v naší ordinaci nejsou registrováni, avšak vždy tomu u nás předchází vyšetření dásní lékařem parodontologem, který zhodnotí stupeň onemocnění dásní a jeho eventuální další léčbu.

Na každou návštěvu u dentální hygienistky si přineste Váš zubní kartáček, případně i mezizubní kartáčky. Dentální hygienistka Vám tak bude moci lépe individuálně poradit, jaké dentální pomůcky jsou pro Vás vhodné.

Je nutné návštěvu dentální hygienistky opakovat?

Práce dentální hygienistky také podstatně prodlužuje životnost Vašich zubů, výplní a protetických prací. Pro dosažení co nejlepšího výsledku ve většině případů nestačí jen jedna návštěva. Pro udržení dlouhodobě co nejlepšího stavu zubů a dásní je potřeba pravidelně docházet na opakované návštěvy. Jen díky těmto návštěvám je možné v co nejkratší době stav chrupu uvést do ideálního stavu. Po odstranění zubního kamene u dentální hygienistky rozhodujete o dalším osudu svého chrupu sami. Při nedostatečné hygieně se totiž zubní kámen začne v ústech tvořit velmi rychle znovu a opět tak začne ohrožovat zdravé zuby a dásně.

Ošetřuje dentální hygienistka i děti?

Ano. V péči naší dentální hygienistky jsou stále častěji i děti. Dětský klient tak zajímavou formou získá základní návyky péče o dutinu ústní a zvykne si na zubařské křeslo. Navíc Vám na ošetření a instruktáž dětí přispěje i zdravotní pojišťovna (v roce 2022):
ZP Škoda přispívá dětem 1-18 let 700 Kč za rok, VZP 500 Kč
Bližší podmínky naleznete na internetových stránkách pojišťoven.

Proč si vybrat právě nás?

  • milý přístup dentálních hygienistek
  • naučíte se efektivnější péči o zuby
  • prevence je časově i finančně levnější
  • cena dentální hygieny


Může Vás zajímat: Airflow, Bělení zubů, Analgosedace